BLOG

Zasady harmonijnej kompozycji strony internetowej

Harmonia kompozycji
Odkryj, jak równowaga, proporcje, kontrast i ruch wpływają na estetykę i doświadczenia użytkowników. Twórz spójne projekty, które zachwycą odwiedzających na różnych urządzeniach. Zapoznaj się z przykładami i praktycznymi wskazówkami. Stwórz harmonię na swojej stronie!

Z tego artykułu dowiesz się

Harmonia proporcji barw w kompozycji – 60:30:10

Zwykle w takim przypadku stosuje się zasadę 60:30:10 – 60% stanowi barwa podstawowa (bazowa), 30% ma udział barwy uzupełniającej, a 10 % zostawiamy dla barwy kontrastującej, równoważącej dwa pozostałe kolory. Użycie tej zasady w projektowaniu strony internetowej pozwala stworzyć harmonijną i estetyczną kompozycję.

Przykład użycia zasady doboru kolorów 60:30:10 można zobaczyć w obrazie „Nocna straż” (nid. „De Nachtwacht”) namalowany przez Rembrandta w 1642 roku.

W tym obrazie, główne, dominujące barwy to ciepłe odcienie brązu, stanowią około 60% powierzchni. Drugorzędny kolor, czyli różne odcienie czerwieni, skupiają się na około 30% obrazu. Natomiast akcentowy kolor, w tym przypadku niebieski, występuje na około 10% powierzchni i przyciąga uwagę widza, dodając głębię i kontrast do kompozycji.

Zasady harmonijnej kompozycji strony internetowej

Jak przygotować ilustracje i grafiki na stronę internetową

Dowiedz się jak przygotować obrazy na stronę internetową – dobrać charakter, kolorystykę, format i sposób kompresji, aby zachwycić odwiedzających, skutecznie przekazać swoje przesłanie oraz wpłynąć na pozycję strony w wynikach wyszukiwarek.

Jakie czynniki wpływają na pozycję wizytówki firmy (Google Moja Firma) w wynikach wyszukiwania Google Maps

Linki zwrotne mają ogromne znaczenie dla pozycji strony w Google. Poznaj zagrożenia związane z ich kupowaniem.

Jak wybrać hosting na potrzeby strony internetowej i poczty elektronicznej

Dowiedz się, jak wybrać hosting by był niedrogi w utrzymaniu i zapewniał oczekiwaną wydajność i bezpieczeństwo dla witryny oraz skrzynek pocztowych.

Wpływ linków zwrotnych (backlinków) na pozycję strony w Google

Linki zwrotne są kluczowym czynnikiem wpływającym na pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google. Dowiedz się, jak sprawić, by Twoja witryna stała się bardziej popularna.

Czynniki wpływające na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google

Znaczenie położenia strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google jest niezwykle ważne dla każdej firmy. Poznaj czynniki wpływające na pozycję strony internetowej.